AIOLOS F.C.

Στο EURO παρέα με τον Αίολο Γλυφάδας…

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου… Μια διοργάνωση που από καταβολής της συγκινούσε και μαγνήτιζε κάθε έναν που λατρεύει το υπέροχο αυτό άθλημα που λέγεται ποδόσφαιρο. Και πολύ περισσότερο όλους εμάς που ζήσαμε εκείνο το μαγικό καλοκαίρι του 2004 και το ‘’έπος της Πορτογαλίας’’…

Πως θα ήταν ποτέ δυνατόν να έμενε έξω από το κλίμα των ημερών η οικογένεια του Αίολου Γλυφάδας; Φροντίσαμε λοιπόν να ετοιμάσουμε έναν όσο το δυνατόν πληρέστερο οδηγό παρακολούθησης του ‘’EURO 2016’’ για να μας συντροφεύει όλο αυτό το διάστημα καθώς θα βλέπουμε παρέα στην πισίνα μας τις μάχες που θα λαμβάνουν χώρα στα Γαλλικά γήπεδα.

Ο οδηγός θα ενημερώνεται διαρκώς με αποτελέσματα και βαθμολογίες για την όσο το δυνατόν καλύτερη ενημέρωση σας. Παράλληλα ετοιμάζουμε μεγάλα αφιερώματα στην μεγάλη αυτή γιορτή του ποδοσφαίρου καθ’ όλη τη διάρκεια του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Καλή διασκέδαση!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Παρασκευή 10/6 (22:00′) ΓΑΛΛΙΑ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ 2 – 1
Σάββατο 11/6 (16:00′) ΑΛΒΑΝΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ 0 – 1
Σάββατο 11/6 (19:00′) ΟΥΑΛΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ 2 – 1
Σάββατο 11/6 (22:00′) ΑΓΓΛΙΑ-ΡΩΣΙΑ 1 – 1
Κυριακή 12/6 (16:00′) ΤΟΥΡΚΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ 0 – 1
Κυριακή 12/6 (19:00′) ΠΟΛΩΝΙΑ-ΒΟΡΕΙΟΣ ΙΡΛΑΝΔΙΑ 1 – 0
Κυριακή 12/6 (22:00′) ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ 2 – 0
Δευτέρα 13/6 (16:00′) ΙΣΠΑΝΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ 1 – 0
Δευτέρα 13/6 (19:00′) ΙΡΛΑΝΔΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ 1 – 1
Δευτέρα 13/6 (22:00′) ΒΕΛΓΙΟ-ΙΤΑΛΙΑ 0 – 2
Τρίτη 14/6 (19:00′) ΑΥΣΤΡΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ 0 – 2
Τρίτη 14/6 (22:00′) ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΙΣΛΑΝΔΙΑ 1 – 1
Τετάρτη 15/6 (16:00′) ΡΩΣΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ 1 – 2
Τετάρτη 15/6 (19:00′) ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ 1 – 1
Τετάρτη 15/6 (22:00′) ΓΑΛΛΙΑ-ΑΛΒΑΝΙΑ 2 – 0
Πέμπτη 16/6 (16:00′) ΑΓΓΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ 2 – 1
Πέμπτη 16/6 (19:00′) ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΒΟΡΕΙΟΣ ΙΡΛΑΝΔΙΑ 0 – 2
Πέμπτη 16/6 (22:00′) ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ 0 – 0
Παρασκευή 17/6 (16:00′) ΙΤΑΛΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ 1 – 0
Παρασκευή 17/6 (19:00′) ΤΣΕΧΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ 2 – 2
Παρασκευή 17/6 (22:00′) ΙΣΠΑΝΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ 3 – 0
Σάββατο 18/6 (16:00′) ΒΕΛΓΙΟ-ΙΡΛΑΝΔΙΑ 3 – 0
Σάββατο 18/6 (19:00′) ΙΣΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ 1 – 1
Σάββατο 18/6 (22:00′) ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ 0 – 0
Κυριακή 19/6 (22:00′) ΕΛΒΕΤΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ 0 – 0
Κυριακή 19/6 (22:00′) ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΑΛΒΑΝΙΑ 0 – 1
Δευτέρα 20/6 (22:00′) ΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ 0 – 0
Δευτέρα 20/6 (22:00′) ΡΩΣΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ 0 – 3
Τρίτη 21/6 (19:00′) ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ 0 – 1
Τρίτη 21/6 (19:00′) ΒΟΡΕΙΟΣ ΙΡΛΑΝΔΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ 0 – 1
Τρίτη 21/6 (22:00′) ΚΡΟΑΤΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ 2 – 1
Τρίτη 21/6 (22:00′) ΤΣΕΧΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ 0 – 2
Τετάρτη 22/6 (19:00′) ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 3 – 3
Τετάρτη 22/6 (19:00′) ΙΣΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ 2 – 1
Τετάρτη 22/6 (22:00′) ΙΤΑΛΙΑ-ΙΡΛΑΝΔΙΑ 0 – 1
Τετάρτη 22/6 (22:00′) ΣΟΥΗΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ 0 – 1

Προκρίνονται στη φάση των ”16” οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι.

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ”16”

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
(1) Σάββατο 25/6 (16:00′) ΕΛΒΕΤΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ 4 – 5 (1 – 1) (1 – 1)
(2) Σάββατο 25/6 (19:00′) ΟΥΑΛΙΑ-ΒΟΡΕΙΟΣ ΙΡΛΑΝΔΙΑ 1 – 0
(3) Σάββατο 25/6 (22:00′) ΚΡΟΑΤΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 0 – 1 (0 – 0)
(4) Κυριακή 26/6 (16:00′) ΓΑΛΛΙΑ-ΙΡΛΑΝΔΙΑ 2 – 1
(5) Κυριακή 26/6 (19:00′) ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ 3 – 0
(6) Κυριακή 26/6 (22:00′) ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ 0 – 4
(7) Δευτέρα 27/6 (19:00′) ΙΤΑΛΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ 2 – 0
(8) Δευτέρα 27/6 (22:00′) ΑΓΓΛΙΑ-ΙΣΛΑΝΔΙΑ 1 – 2

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
QF1 Πέμπτη 30/6 (22:00′) ΠΟΛΩΝΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 3 – 5 (1 – 1)
QF2 Παρασκευή 1/7 (22:00′) ΟΥΑΛΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ 3 – 1
QF3 Σάββατο 2/7 (22:00′) ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ 6 – 5 (1 – 1) (1 – 1)
QF4 Κυριακή 3/7 (22:00′) ΓΑΛΛΙΑ-ΙΣΛΑΝΔΙΑ 5 – 2

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
SF1 Τετάρτη 6/7 (22:00′) ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ 2 – 0
SF2 Πέμπτη 7/7 (22:00′) ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ 0 – 2

 

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Κυριακή 10/7 (22:00′) ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ 1 – 0 (0 – 0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

GROUP A

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ
ΓΑΛΛΙΑ 7 4 – 1
ΕΛΒΕΤΙΑ 5 2 – 1
ΑΛΒΑΝΙΑ 3 1 – 3
ΡΟΥΜΑΝΙΑ 1 2 – 4

GROUP B

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ
ΟΥΑΛΙΑ 6 6 – 3
ΑΓΓΛΙΑ 5 3 – 2
ΣΛΟΒΑΚΙΑ 4 3 – 3
ΡΩΣΙΑ 1 2 – 6

GROUP C

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ
ΓΕΡΜΑΝΙΑ 7 3 – 0
ΠΟΛΩΝΙΑ 7 2 – 0
ΒΟΡΕΙΟΣ ΙΡΛΑΝΔΙΑ 3 2 – 2
ΟΥΚΡΑΝΙΑ 0 0 – 5

GROUP D

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ
ΚΡΟΑΤΙΑ 7 5 – 3
ΙΣΠΑΝΙΑ 6 5 – 2
ΤΟΥΡΚΙΑ 3 2 – 4
ΤΣΕΧΙΑ 1 2 – 5

GROUP E

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ
ΙΤΑΛΙΑ 6 3 – 1
ΒΕΛΓΙΟ 6 4 – 2
ΙΡΛΑΝΔΙΑ 4 2 – 4
ΣΟΥΗΔΙΑ 1 1 – 3

GROUP F

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ
ΟΥΓΓΑΡΙΑ 5 6 – 4
ΙΣΛΑΝΔΙΑ 5 4 – 3
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 3 4 – 4
ΑΥΣΤΡΙΑ 1 1 – 4

Μαντζαρίδης Στέφανος